Araç Kiralarken Dikkat Edilecek Hususlar

Araç kiralama şirketi olarak hem müşterilerimizi hem de firmamızı güvence altına alarak kiralama sözleşmesi yapmaktayız.

Araç Kiralarken Dikkat Edilecek Hususlar
Araç Kiralarken Dikkat Edilecek Hususlar

Lavin Oto Kiralama olarak müşterilerimizin araç kiralarken dikkat etmeleri gereken durumlar konusunda kendilerini uyarmakta ve kendilerine güvenilir bir hizmet sunmaktayız. Araçları teslim ettiğimiz ekstraları ile beraber zamanında teslim etmeleri gerekmektedir. Müşterilerimizden beklediklerimiz ve kendilerine sunduğumuz hizmet şartları, kiralama sözleşmesinde yer almaktadır. Bu sebeple müşterilerimizin kiralama sözleşmesini okumaları istenmektedir.

Kiralanacak Araç Seçiminde Önemli Detaylar

Araç kiralarken dikkat edilecekler arasında en önemli noktalardan biri; eski araçlardan uzak durulması gerektiğidir. 3 yaşından daha büyük araçlar kiralanmamalıdır. Sıfıra yakın araçlar öncelikli tercih olmalıdır. Bunun nedeni ise; eski ve daha uzun süreli kullanılmış olan araçlarla teknik sorun yaşanması, aracın yolda kalması gibi problemler yaşanma ihtimalinin yüksek olmasıdır. İhtiyaçlar dahilinde araç kiralamaya özen gösterilmelidir. Doğru aracın bulunabilmesi için araç tercihi yapmadan önce ihtiyaçların listelenmesi gerekmektedir.

Araç Kiralarken Gereken Evraklar Nelerdir?

Araç kiralama işlemi yapacak olan müşterilerimizin kimlik belgelerini ve ehliyetlerini şubelerimizdeki ekiplerimize göstermeleri yeterli olmaktadır. 21 yaşını dolduran müşterilerimizin araç kiralamalarına müsaade ettiğimiz için yaşlarını belgelemelerini istemekteyiz. Ayrıca araç içerisinde ek sürücü var ise; bu ek sürücünün kimlik belgelerinin de ekiplerimize gösterilmesi gerekmektedir. Araç kiralama işleminde müşterilerimizden başka ek belgeler talep etmemekteyiz.

Araç Kiralarken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Araç kiralama esnasında müşterilerimizin dikkatli olmaları gereken konular aşağıda verilmiştir:

  • Araç kiralamadan önce kiralanacak olan firmanın detaylı bir şekilde araştırılması gerekmektedir. Araç kiralama işlemi için fiyat karşılaştırılması yapılması ve firmaların indirim fırsatlarının olup olmadığının değerlendirilmesi gerekmektedir.
  • Küçük araç kiralamaya dikkat edilmelidir. Kiralanacak olan aracın ihtiyaç dahilinde bir büyüklüğe sahip olması gerekmektedir. Ayrıca rezervasyon aşamasında küçük araç tercih eden bireylerin taleplerinin firma tarafından karşılanamaması durumunda, firma ücretsiz araç yükseltme hizmeti vermektedir. Bu sayede küçük araç ücreti ödeyerek daha büyük bir araç kiralayabilme şansları bulunmaktadır. Küçük araçla Elazığ’da park problemi de yaşamamaktadırlar.
  • Kiralanan araç teslim alınırken yakıt durumunun kontrol edilmesi ve yakıtın tam dolu olup olmadığına bakılması gerekmektedir. Araçlar yakıt depoları tam dolu olarak teslim edilmekte ve teslim alınırken de yakıtın tam dolu olması istenmektedir. Yakıt deposunun tam dolu olmaması durumunda, kiralama bedeline ek olarak yakıt ücreti de ödemeleri gerekebilmektedir.
  • Kiralanacak olan aracın sigortası olmalıdır. Herhangi bir kaza durumunun yaşanması halinde, sigorta sayesinde aracı kiralayan birey mağdur olmamaktadır. Ancak sigortanın da geçerli olmadığı durumların olduğu bilinmelidir. Örnek vermek gerekir ise; sürücünün aracı alkollü kullanması, uyuşturucu madde etkisi altındayken aracı kullanması, yasal hız sınırını aşması, aracı kiralayan kişinin kullanmıyor olması gibi durumlarda sigorta geçerli olmamaktadır.
  •  Aracı kiralarken yapılan kiralama sözleşmesine dikkat edilmelidir. Sözleşmede kafa karıştıran veya yanlış olduğu düşünülen bir madde var ise; bu madde firmaya sorulmalıdır. Ayrıca aracın plakası, kiralayan kişinin ismi ve soyismi, kiralama bedeli, aracın teslim alındığı ve teslim edileceği tarihler, firmadan ekstra özellikler istenmiş ise bunların isimleri sözleşmede yer almalıdır.
  •  Araç kiralama şirketinin uçuş bilgilerinden haberdar edilmesi gerekmektedir. Erken rezervasyon yapılması ve gerekli bilgilerin verilmesi durumunda; firma da zamanında, problemsiz hizmet verebilmektedir.
  •  Aracı teslim alırken aracın hasarının olup olmadığına dikkat edilmelidir. Hasarının olması halinde; bu hasar ile ilgili aracı teslim almadan önce firmaya bilgilendirme yapılmalıdır. Bu sayede ilgili hasarı kişinin yapmadığı firmaya da kanıtlanmış olmaktadır.

Elazığ Lavin Oto Kiralama

Ana Sayfa Rezervasyon Araçlar İletisim
Üste Git